Przykro nam, ale Twoja przeglądarka nie obsługuje wszystkich funkcjonalności portalu. W celu pełnego wykorzystania możliwości Platformy uaktualnij wersję przeglądarki lub skorzystaj z innej:

Google Chrome

Koszyk
OLEJ Z PESTEK DYNI tłoczony na zimno Suplement diety FIT 120 g (40 kapsułek twist-off po 3 g)
WYSOKA ZAWARTOŚĆ TŁUSZCZÓW WIELONIENASYCONYCH Bloz 3317341

Składniki kapsułki: zimnotłoczony olej z pestek dyni zwyczajnej

Składniki otoczki: żelatyna pochodzenia zwierzęcego, substancja wiążąca (glicerol)

Otoczka kapsułki nie jest przeznaczona do spożycia.

Zawartość składników na zalecaną dzienną porcję produktu (1 kapsułka):

Olej z pestek dyni

w tym:

  Kwasy tłuszczowe wielonienasycone

w tym:

         Omega-6 kwas linolowy (LA)

         Omega-3 kwas alfa-linolenowy (ALA)

  Kwasy tłuszczowe jednonienasycone

  Kwasy tłuszczowe nasycone

  Sterole roślinne w przeliczeniu na β-sitosterol

3,00 g

 

1,834 g

 

1,823 g

0,011 g

0,720 g

0,394 g

60 mg

Przeznaczenie:

Olej z pestek dyni stanowi doskonałe uzupełnienie codziennej diety w wielonienasycone kwasy tłuszczowe oraz sterole roślinne. Pestki dyni wspierają prawidłowe funkcjonowanie prostaty i utrzymanie dobrej funkcji pęcherza moczowego u mężczyzn. Sterole roślinne pomagają w utrzymaniu prawidłowego poziomu cholesterolu we krwi, korzystne działanie występuje w przypadku spożywania co najmniej 0,8 g steroli roślinnych dziennie. Kwasy alfa-linolenowy (ALA) i linolowy (LA) pomagają w utrzymaniu prawidłowego poziomu cholesterolu we krwi, korzystne działanie występuje w przypadku spożywania 2 g ALA i 10 g LA dziennie.

Sposób użycia:

1 kapsułka dziennie/1 osobę dorosłą. Po odcięciu końcówki kapsułki wycisnąć zawarty
w kapsułce olej na pieczywo, do sałatek, surówek. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Utrzymanie prawidłowego stanu zdrowia wymaga zrównoważonego odżywiania i prowadzenia zdrowego trybu życia.

Kapsułki typu twist-off

Taka forma zamknięcia pozwala przedłużyć trwałość oleju, chroniąc wielonienasycone kwasy tłuszczowe przed utlenianiem. Sięgając po tak zabezpieczony produkt mamy pewność, że zachowuje on swoje cenne właściwości.

Uwaga: Zmętnienie (pojawienie się osadu) w kapsułkach preparatu jest zjawiskiem naturalnym i nie stanowi wady produktu. Olej z pestek dyni powinien być stosowany wyłącznie na zimno – nie należy podgrzewać i smażyć na nim potraw, gdyż powoduje to utratę wartości odżywczych oleju. Pod wpływem wysokiej temperatury i dostępu tlenu dochodzi do utleniania się wielonienasyconych kwasów tłuszczowych, w wyniku czego powstają związki szkodliwe dla zdrowia.

Opakowanie zawiera: 40 kapsułek po 3 g/1 kapsułkę

Masa netto: 120 g

Sposób przechowywania:

Przechowywać w temperaturze pokojowej do 25°C w suchym miejscu. Chronić przed światłem. Przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci.

 

Zawartość składników na zalecaną dzienną porcję produktu: