Przykro nam, ale Twoja przeglądarka nie obsługuje wszystkich funkcjonalności portalu. W celu pełnego wykorzystania możliwości Platformy uaktualnij wersję przeglądarki lub skorzystaj z innej:

Google Chrome

Koszyk
OLEJ Z NASION WIESIOŁKA tłoczony na zimno Suplement diety FIT 120 g (40 kapsułek twist-off po 3 g)
WYSOKA ZAWARTOŚĆ TŁUSZCZÓW WIELONIENASYCONYCH Bloz 3317261

Składniki kapsułki: zimnotłoczony olej z nasion wiesiołka dziwnego 

Składniki otoczki: żelatyna pochodzenia zwierzęcego, substancja wiążąca (glicerol)

Zawartość składników na zalecaną dzienną porcję produktu (1 kapsułka):

Olej z nasion wiesiołka

w tym:

3,0 g

   Kwasy tłuszczowe wielonienasycone

w tym:

2,52 g

      kwas linolowy (LA)

2,21 g

      kwas gamma-linolenowy (GLA)

0,27 g

  Kwasy tłuszczowe jednonienasycone

0,25 g

  Kwasy tłuszczowe nasycone

0,23 g

Przeznaczenie:

Olej z nasion wiesiołka stanowi doskonałe uzupełnienie codziennej diety
w wielonienasycone kwasy tłuszczowe, szczególnie kwasy linolowy LA i gamma-linolenowy GLA. Olej z nasion wiesiołka pomocny jest w utrzymaniu zdrowej skóry, poleca się go szczególnie kobietom ponieważ dostarcza wielonienasyconych kwasów tłuszczowych (PUFA), które pomagają utrzymać optymalny komfort podczas menstruacji. Zawarty w preparacie kwas linolowy LA natomiast pomaga w utrzymaniu prawidłowego poziomu cholesterolu we krwi, korzystne działanie występuje w przypadku spożywania 10 g LA dziennie.

Sposób użycia:

1 kapsułka dziennie/1 osobę dorosłą. Po ukręceniu końcówki kapsułki wycisnąć zawarty
w kapsułce olej na pieczywo, do sałatek, surówek. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Utrzymanie prawidłowego stanu zdrowia wymaga zrównoważonego odżywiania i prowadzenia zdrowego trybu życia.

 Kapsułki typu twist-off

Taka forma zamknięcia pozwala przedłużyć trwałość oleju, chroniąc wielonienasycone kwasy tłuszczowe przed utlenianiem. Sięgając po tak zabezpieczony produkt mamy pewność, że zachowuje on swoje cenne właściwości.

Uwaga: Zmętnienie (pojawienie się osadu) w kapsułkach preparatu jest zjawiskiem naturalnym i nie stanowi wady produktu. Olej z nasion wiesiołka powinien być stosowany wyłącznie na zimno – nie należy podgrzewać i smażyć na nim potraw, gdyż powoduje to utratę wartości odżywczych oleju. Pod wpływem wysokiej temperatury i dostępu tlenu dochodzi do utleniania się wielonienasyconych kwasów tłuszczowych, w wyniku czego powstają związki szkodliwe dla zdrowia.

Opakowanie zawiera: 40 kapsułek po 3 g/1 kapsułkę

Masa netto: 120 g

Sposób przechowywania:

Przechowywać w temperaturze pokojowej do 25°C w suchym miejscu. Chronić przed światłem. Przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Kod kreskowy: 5907501100046